----


Kompletní vybavení terénních přístrojů pro

GMS Vario LG-1 ARES II
Gama spektrometrii Geoelektrický průzkum
 
CMD Multi Kappa
EM měření vodivosti Gravimetrický průzkum
Magnetickou susceptibilitu

Novinky


 • Nová sonda v rodině CMD: CMD-Explorer 6L
  Představujeme Vám novou sondu s vysokým hloubkovým rozlišením CMD-Explorer 6L. Tato sonda zásadně zlepšuje možnosti standardní sondy CMD-Explorer rozšíření hloubkového dosahu (0,45 - 6,3 m) a detailnějším hloubkovým rozlišením (6 přijímačů). Precizní elektronika a stabilní kalibrace poskytují data pro vícehloubkové mapování měrné vodivosti a in-phase, současně s možností elektromagnetických řezů. CMD-Explorer 6L je užitečná sonda pro rychlé a přesné bezkontaktní průzkumy podzemních struktur a objektů v oblasti geologie, geotechniky, vojenských aplikací apod.

 • Aplikace pro chytré telefony pro gravimetr LG-1

 • 2nd GFI Workshop 2020
  Electromagnetic Conductivity, Earth Resistivity/IP Tomography and Gravimetric Surveys
  (Geofyzikální průzkum metodami elektromagnetického měření vodivosti, odporové / IP tomografie a gravimetrie)

  Ve dnech 21. - 23. dubna 2020 se v prostorách GF Instruments v Brně bude konat druhý ročník mezinárodní geofyzikální konference.

 • 2020: V letošním roce oslavíme 20-té výročí založení GF Instruments
  20th Anniversary
 • Gravimetrie
  Od začátku měsíce září 2019 nabízíme nové zařízení: pozemní gravimetr LG-1 Galileo. Obsahuje lehký křemíkový senzor, odnímatelnou řídící jednotku a pokročilou technologii zpracování signálu. Vlastnosti přístroje umožňují kvalitní provedení soudobého pozemního gravimetrického průzkumu.

 • Elektromagnetické systémy
  Vícehloubkové aparatury pro měření vodivosti CMD-E, CMD-ME a CMD-ME 6L vytvořily nový světový standard pro mělký EM průzkum. Umožňují kalibrované vyhodnocení hloubkového vodivostního gradientu při jednom měřicím průchodu. Všechny sondy jsou dodávány s novou řídící jednotkou, která obsahuje dva Bluetooth kanály, GPS přijímač a černobílý nebo barevný displej. Také je dostupná aplikace pro chytré telefony a komfortní postroj pro boční i přední nesení.

 • Gama spektrometry
  GAMMA SURVEYOR VARIO - 2048-kanálový geofyzikální gama spektrometr se stal velmi rychle populárním.
  Klasické modely spektrometrů Gamma Surveyor a Gamma Surveyor II však stále zůstávají v nabídce. Jejich příznivá cena a naše podpora je klienty kvitována s povděkem již řadu let.

 • Magnetická susceptibilita
  Přístroje Multi Kappa umožňují terénní měření gradientu magnetické susceptibility, které je vhodné pro archeologický a geologický průzkum. Měřené hodnoty v rozsahu 10-6 až 1 jsou kalibrované v jednotkách SI. Multi Kappa a malý ruční přístroj SM-20 tvoří sadu vhodnou jak pro mělké, tak i hlubší průzkumy magnetické susceptibility.

 • Geoelektrické systémy
  Abychom dále vyšli vstříc požadavkům našich klientů, rozšířili jsme výběr multielektrodových kabelů (viz sekce Geoelektrické systémy – Doporučené sestavy). Pasivní a aktivní kabely jsou nyní nabízeny v řadě významně cenově zvýhodněných sestav, založených na výkonných jednotkách ARES a ARES II. Tyto sestavy s krátkou dodací dobou jsou vhodné pro široké spektrum úloh (od běžného jednokanálového průzkumu k rozsáhlému 10-ti kanálovému, vodnímu, vrtnímu a jinému speciálnímu průzkumu).

 • Metodické příručky:
  Doporučujeme věnovat pozornost našim metodickým příručkám pro elektromagnetický průzkum měrné vodivostiodporovou a IP tomografii. Tyto příručky obsahují jak teoretický úvod daných metod tak množství užitečných typických aplikací.

  Nová edice příručky pro elektromagnetický průzkum měrné vodivosti je doplněna o pokročilou fyzikální teorii užitečnou jak pro akademickou sféru, tak pro zkušené uživatele. Tuto kapitolu naleznete na konci příručky.

 • V roce 2020 vystavujeme na těchto hlavních akcích:
  PDAC - 1. - 4. března 2020, Toronto, Kanada
  SAGEEP - 29. března - 2. dubna 2020, Denver, Colorado, USA
  EAGE Near Surface - přesunuto na 7. - 11. prosince 2020, Amstrdam, Nizozemsko
----